З 1 січня Україна перейде з ДСТУ на європейські технічні регламенти

11/15/2015

З 2016 року в Україні будуть скасовані тисячі Гостів. Україна переходить на європейські технічні регламенти, які регулюють виключно безпеку продукції. Про це в своєму Твіттере пише міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

«З 2016 року тисячі Гостів в Україні будуть скасовані», – пише Абромавічус, пропонуючи прочитати роз'яснення із цього приводу свого заступника Максима Нефедова.

«У чому принципова різниця між ГСТУ і міжнародними стандартами? ГОСТ описує весь виріб в деталях. Якщо узяти як приклад стілець, в ГСТУ вказано, скільки у нього повинно бути ніжок і так далі. Сьогодні виробники, які хочуть отримати значок ДСТУ або ГОСТ, вимушені сліпо слідувати стандарту, який при цьому не забезпечує якість продукту, а лише приводить до зайвого регулювання. Для ринкової економіки це безперспективно», – цитує Нефедова прес-служба Мінекономрозвитку.

«Від такого підходу ми відмовляємося і переходимо на європейські технічні регламенти, які регулюють виключно безпеку продукції. Тобто, нам важливо, щоб стілець був зроблений з безпечних матеріалів, а його форму і дизайн виробник може вибирати сам», – пояснює Нефедов.

Нагадаємо, в кінці жовтня Науково-технічна рада при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України прийняла проект вирішення про скасування технічних стандартів СРСР на території України з 1 січня 2016 року.

До кінця року окрім відміни ГОСТ-ів потрібно прийняти 1500 національних стандартів, гармонізованих із стандартами Європейського Союзу, і створити повнотекстову електронну базу стандартів (близько 28 тис. стандартів). Науково-технічна рада пропонує ввести перехідний період відміни ГОСТ-ів.

За матеріалами УКРІНФОРМ

 

Назад
2015-2022 © TM TURA