Вхідні двері – це той об'єкт в житловому приміщенні, на який в більшості випадків ми покладаємо всю відповідальність за збереження нашого майна. Двері служать як основний захист від грабунку і злому, як основний аргумент проти зухвалих злочинних елементів, які останніми роками не соромляться здійснювати свої «справи» в денний час в центрі Києва. Підвищення зламостійкості – це взагалі, окреме питання, як і вартість окремих дверей, про яке ми говоримо і говоритимемо в інших наших статтях на сайті. В даний момент на більшу увагу заслуговують особливості експлуатації вхідних дверей.
Існують певні правила експлуатації вхідних дверей. Звичайно, багато ніколи і не чули про такі правила, і ніколи і не думали їх виконувати, проте для розумних власників правила експлуатації вхідних дверей можуть бути дуже коштовними. Варто сказати, що правила по експлуатації вхідних бронедверей – це навіть не закон, якому слід підкорятися незалежно від власного бажання, а норматив, завдяки якому ви можете захистити свою безпеку і навіть життя. Одне з найважливіших питань в контексті використання броньованих вхідних дверей – це вибір напряму і сторони відкриття вхідних дверей. Помилки у виборі сторони відкриття дверей можуть бути причиною конфліктів з сусідами і навіть штрафів від різних державних служб. Тому ми вважаємо дуже важливими визначити деякі моменти, що стосуються відкриття вхідних дверей. При цьому хочеться відмітити, що ніхто не вимагає від вас виконання цих рекомендацій, але вони, безумовно, підуть вам лише на користь, а не на шкоду..
- Необхідно змінити напрям відкриття дверям – наприклад, замість відкриття усередину слід забезпечити відкриття назовні. Чи потрібне узгодження з державними органами?
Змінити напрям відкриття дверям, безумовно, можливо, але за тієї умови, що враховуватимуться певні обмеження, пов'язані з пожежною безпекою. Якщо напрям відкриття дверям не вплине негативно на умови евакуації з вашої квартири, а також не подіє аналогічним чином на умови евакуації ваших сусідів, то міняти напрям відкриття дверного полотна можна без яких-небудь узгоджень і дозволів.
- Чи вважається установка дверей із зміною напряму відкриття дверного полотна переплануванням приміщення?
Якщо звернутися до нормативних документів, то можна легко з'ясувати, що зміни сторони або напряму відкриття дверного полотна не відноситься до категорії перепланування приміщення. Перепланування – це перенесення вхідного отвору або створення нового отвору для установки дверей.
- Вхідні двері відкриваються «на сусідів». Чи нормально це?
Якщо ми з вами говоримо не про сталеві двері для котеджу, коли вхід в приміщення розташований за багато метрів від найближчого сусідського будинку, то завжди потрібно звертати увагу на зручність відкриття дверей не лише для себе, але і для сусідів. Ні з якого боку питання не можна виправдати відкриття ваших дверей прямо у бік сусідських дверей, особливо якщо між дверима – мінімальна відстань. Навіть якщо закон прямо цього не забороняє, то це ясно виллється вам в конфлікти і проблеми з сусідами, яких краще запобігти зразу.
- Існує ніби то якийсь пункт законодавства, який забороняє установку сталевих дверей. Чи це так?
Подібних пунктів в законодавстві України, звичайно ж, не знайти. Встановлювати вхідні сталеві двері дозволяється, але лише якщо монтаж і експлуатація дверей не порушує правила пожежної безпеки.