Дивовижні факти про вхідні двері

10/27/2016

Двері — візитна картка помешкання. Запрошуємо вас ознайомитися з цікавими фактами про цю звичну для всіх частину будь-якого будинку.

Двері справно служать людству багато століть

1. Одні з перших в історії людства

Вважається, що швейцарські кленові двері були найпершими в історії людства. І хоча ним вже двадцять чотири століття, їх можна використовувати і зараз – вони прекрасно збереглися (можливо, причиною тому м'який клімат і хороша екологія Швейцарії). Двері ставили в приозерних будинках. Вони дуже щільні, добре захищали будинки від холоду і вітру.

Кленові двері добре захищають від вітра і холода

2. Портал баптистерія Святого Іоанна Хрестителя

Вестмінстерське абатство (Великобританія) – ще одна адреса прекрасних древніх дверей. Двері дубові, до цих пір знаходяться в експлуатації. Цим дверям двадцять століть.

Роскішні двері баптистерия Св. Іоанна Хрестителя в Флоренції

3. Двері не тільки з дерева

В основному двері робилися з дерева, але археологи також знаходили кам'яні і залізні двері. Як говорять експерти, з тих пір нічого не змінилося: двері як і раніше роблять з дерева і заліза.

Круглі кам'яні двері, якими при необхідності закривався прохід

4. Відкрити двері і врятуватись

Великий китайський полководець Чжуге Лян врятував місто від ворогів, просто відкривши ворота. Загарбники не посміли увійти, оскільки були упевнені: раз люди не бояться закривати дверей, в місті повним-повнісінько воїнів. Адже, згідно з легендою, Чжуге Лян був єдиний воїн в місті.

Кадр з фільму про полководця Чжугэ Лян

Відомий французький філософ Мішель Монтень поступив аналогічно. В той час, коли у Франції бушували католицькі війни, він зміг уберегти свій будинок від злодіїв, просто відкривши двері помешкання. Грабіжники подумали, що раз дверей відкриті, значить, будинок обкрадений і господарям вже нічого охороняти.

5. Чому в Ірландії багато кольорових дверей

Яскраві ірландські двері — частина місцевого колориту і пам'ять про історичну подію. Після смерті королеви Вікторії вийшов указ про те, що всі двері на знак трауру мають бути забарвлені в чорний колір. Волелюбні ірландці на знак протесту забарвили двері у всі можливі кольори окрім чорного.

Яскраві вхідні двері — це красиво

Кілька дверних рекордів

1. Найважчі двері — вагою 321,4 тонни — знаходяться в Америці в Національній лабораторії в штаті Каліфорнія.

За цими дверима в лабораторії ім. Лоуренса відбувається синтез нейтронів

2. Самими незвичайними дверима вважаються двері Танака, що складаються з вертикальних планок. У них вмонтовані сенсорні датчики. Коли людина прямує до дверей, датчики визначають контури тіла і планки відсовуються.

Двері відчиняються рівно настільки, щоб пропустити людину

3. Найвищі двері закривають складальний ангар Космічного центру імені Кенеді, що належить NASA. Всього їх чотири, висота кожній — 139 метрів. Для порівняння, висота Статуї Свободи в Нью-Йорку – 93 метри.

Двері відчинені для випробувального запуску корабля Orion

5 самих незвичних дверей

1. «Спортивні» двері. Двері з вбудованим столом для пінг-понгу під назвою Ping Pong Door. Захотілося пограти в настільний теніс – ви просто повертаєте двері в горизонтальну плоскість, ставите на клямку і граєте, скільки захочете. До речі, такі двері можна зробити і самим, якщо пилкою вирізати центральну частину дверей і встановити шарніри, за допомогою яких двері будуть повертатися і приймати горизонтальне положення

З такими дверима можна всією сім'єю грати в пінг-понг

2. Двері для листа. Можна перетворити звичайні, наприклад, кухонні двері в грифельну дошку. Записки під магнітиком на холодильнику – це вже минуле століття, ні стильності, ні затишку, а ось на грифельній дошці завжди буде до речі записаний крейдою перелік продуктів для якогось блюда. До речі, замість грифельної дошки можна використовувати шорстке темне скло. Зараз в моді декоративні накладки на дверях, тому варіантів може бути велика кількість.

Двері для записів можна встановити в дитячій

3. Сонячні двері light + air. Усередині дверей розташована вбудована рухлива пластина, на якій розташовані отвори. У корпусі дверей теж є отвори. Вони можуть збігатися або не збігатися з отворами внутрішньої пластини. Якщо вам не вистачає повітря і світла, ви можете за допомогою простої клямки перемістити пластину усередині перфорованих дверей.

Двері, що пропускають срнячні промені

4. Двері-сходи. Ці двері підійдуть для тих, хто любить потайні ходи, хто працює з цінностями у себе удома і не хоче ризикувати. Якщо підняти ці сходи вгору, то відкриється прохід в розташоване нижче приміщення, наприклад, в підвалі. Проте, якщо будуть неполадки з підіймальним механізмом і двері закриються, звільнити вас зможуть лише майстри.

Без электрики такі двері складно буде відчинити

5. Голландські двері Вони складаються з двох частин: верхньої і ніжньої. З нею не страшне неприємне крижане повітря, яке обдає холодом ноги, коли доводиться відкривати вхідні двері, щоб відповісти на питання сусідів або розписатися в якому-небудь переліку!

Двійні голандські двері здаються нам незвичними

Адже такі двері давним-давно ставили в середньовічних замках, тобто це добре забуте старе. Можна відкривати будь-яку частину дверей або обидві одночасно.

За матеріалами: http://www.uznayvse.ru/interesting-facts/udivitelnye-fakty-o-vhodnyh-dveriah.html

Назад
2015-2022 © TM TURA