Промерзання сталевих дверей – як вирішити проблему?

03/09/2016

Вхідні двері – конструкційна частина житла, до якої висуваються особливо строгі вимоги до звукоізоляції, шумоїзоляциі і теплоізоляції. Якісні сталеві двері повинні захищати домашній затишок від холоду, будь-якого шуму з вулиці і сходового майданчика, будь-яких спроб проникнення і так далі Теплоізоляція – це, мабуть, найважливіший пункт по захисту житлового простору. Слабкий теплоізоляційний захист може привести до найнеприємніших наслідків. Якщо двері починають з приходом зими промерзати, то питання потрібно вирішувати невідкладно.

Чому сталеві двері промерзають? Деякі секрети фізики цього процесу

Якщо ваші вхідні двері розташовуються прямо на вулиці, а не на сходовому майданчику, то ви напевно бачили в зимовий період на дверній конструкції кірку льоду, що утворилася. Річ у тому, що двері розміщені на кордоні температур – з одного боку висока температура, з іншої – негативна, часто – різко негативна. І не дивлячись на всі утеплювачі і шари, які ховаються в дверній конструкції, вона промерзатиме в зимовий час. А все тому, що ізоляційні властивості дверей ніяк не впливають на промерзання конструкції. 

Сталеві двері – конструкція, що складається з крупних і дрібних металевих елементів, а вони, у свою чергу, мають контакт з повітрям з обох боків дверного полотна. Подібні елементи дверей прийнято називати іменувати як «містки холоду». Якщо ви навіть прямо зараз підійдете до дверей, то зможете відчути холод, що віє від неї, не дивлячись на те, що в самому будинку тепло. Причина промерзання дверей криється в тому, що за межами приміщення з морозним повітрям стикається куди велика площа дверного полотна, чим зсередини. До того ж, охолоджування дверей завдяки теплопровідності обганяє по ефективності обігрів дверей завдяки конвекції. Ось і маємо ми промерзання сталевої конструкції дверей. 

Як запобігти промерзанню сталевих дверей?

По-перше, рекомендуємо звертати увагу на моделі дверей з терморазривамі, які виготовлені спеціального для вуличної експлуатації. В таких дверей немає містків холоду, а її елементи сполучені завдяки спеціальній вставці з низькою теплопровідністю. Також можна спочатку поставити куплені двері у вентильований тамбур, який не опалюватиметься. А роль ізолюючих дверей гратиме друга конструкція, виготовлена з дерева або пластика, її можна ставити ближче до передпокою.

Как боротися з промерзанням вже встановлених дверей?

Найпростіше – обшити деревом кожен металевий елементи дверей, який контактує з повітрям. Оптимально підійде дерев'яна вологостійка декоративна панель, а на внутрішню поверхню можна поставити дерев'яні портали.

Назад
2015-2022 © TM TURA