Встановлення сталевих дверей в дерев'яному будинку – на що звернути увагу?

03/22/2016

Дерево – безумовно, один з найкращих матеріалів для будівництва житлового будинку. Деревина за рахунок своєї натуральності має безліч аргументів, щоб ви будували свій заміський будинок саме з дерева. Що ж, це відмінний вибір і сперечатися тут не з чим, проте пам'ятаєте, що в дерева теж є і свої мінуси, свої особливості і нюанси експлуатації, які необхідно врахувати якщо ви зібралися встановити на вхід броньовані двері (Київ).

Як підготувати будинок до встановлення броньованих дверей?

Щоб в перспективі двох-трьох років не отримати помітні тріщини і косовиці довкола вхідних дверей, а також щоб запобігти деформації дверної коробки потрібно правильним чином підготувати отвори – зробити оброблення або «обсадку».

Для чого необхідне оброблення дверного отвору?

Виходячи з того, що деревина – матеріал живий, йому властиво мінятися протягом довгого часу. Матеріал може банально зменшитися і усісти за декілька років, і цей процес потрібно враховувати. Слід зробити певний запас на рух дерева. Отже, обсадження – це певного вигляду конструкція, яку прийнято встановлювати в отвір майбутніх вхідних дверей перед процедурою монтажу дверної конструкції. Візуально обсадка виконується у вигляді міцного каркаса з брусів, який ідеально годиться для того, щоб уникнути деформації дверей і отвору в майбутньому.

Які бувають обсадки?

Існує два види обсадки – простий і ускладнений, який також відомий як гребневой. Той або інший спосіб обсадки використовується з врахуванням матеріалу дверей. Відбувається це таким чином: у торцях отвору випилюють гребінь, на який кріплять лафети з пазами, а потім встановлюють в неї дверну коробку. Пазове кріплення гарантує збереження положення лафетів при подальшому усадковому русі колод. Таким чином, дверна рама буде захищена від вивертання болтів.

При установці обсадження не знадобиться додаткове кріплення. Матеріалом для обсадження може послужити масив дерева або набірно-клейові дошки. Можна також вибрати і комбінований варіант.

Чому так важливо підготувати обсадку?

Якщо вам здається, що без обсадки можна легко обійтися, і вирішите проігнорувати монтаж подібної конструкції перед установкою вхідних дверей, то рекомендуємо відразу врахувати на майбутнє цілий ряд додаткових витрат. Вам знадобиться усувати деформаційні зміни дверної коробки, яке спричинить в перспективі до проблем із закриванням і відкриттям дверей, появі щілин між колодами і іншим проблемам, які складно прогнозувати, але чекати їх варто.

Назад
2015-2022 © TM TURA